FA Cup: kõik, mida peate teadma enne veerandfinaali

0 994

Umbes 114 päeva pärast Manchester Unitedi viienda vooru võitu Derby maakonnas 5. märtsil jätkub FA karikas laupäeval Premier League'i esimese veerandfinaalseeriaga.

Norwich City mäng 12 Unitedi võitjaga Carrow Roadil (kell 17:30 BST) - matš, mida saate otseülekandes vaadata BBC One'is - tähistab konkurentsi naasmist, mis on koroonaviiruse pandeemia tõttu katkenud .

BBC näitab Newcastle Unitedit ka otseülekandes Manchester City pidajate vastu - pühapäeval toimub üks kolmest viigist.

Kes jääb kuulsale võistlusele? Millised kaks kaheksast ülejäänud meeskonnast soovivad esimest korda võita? Millal toimub poolfinaal ja millal on finaal? Kas toimuvad kordused?

BBC Sport ütleb teile siin kõik, mida peate teadma, kui FA Cup valmistub naasmiseks.

FA Cupi veerandfinaali viik

Miks juunis veerandfinaal?

Veerandfinaali loosimine toimus 4. märtsil ja neli mängu olid algselt kavas 21. ja 22. märtsil.

Koronaviiruse pandeemia tõttu lükati nad kõik pärast jalgpalli peatamist Inglismaal edasi.

FA teatas mai lõpus ajutise jätkamise kuupäevast 27. – 28. Juunini, koos kõigi selle hooaja allesjäänud linkidega, et mängida suletud uste taga.

"Võistlus on olnud Inglismaa jalgpallikalendri lahutamatu osa juba peaaegu 150 aastat ning soovime tänada Premier League'i mänedžerit ja klubisid nende toetuse eest järelejäänud matšide kavandamisel sellel enneolematul perioodil," ütles FA tegevjuht. Mark Bullingham.

FA karika võitjad3,6 miljonit naela

Millal on loosimine ja kus on poolfinaalid ja finaalid?

Poolfinaali loosimine toimub pühapäeval Newcastle'i veerandfinaali poolajal Manchester City vastu, mida tehakse otseülekandena BBC One'is.

Newcastle'i endine ääremängija Alan Shearer, kes kuulub BBC James meeskonda St Jamesi pargis, loosib loosi.

Sotsiaalse distantseerumise reeglite tõttu paiknevad BBC külalised ja saatejuht Gary Lineker teineteisest ja meeskonnast vähemalt kahe meetri kaugusel.

Inglise endine kapten Shearer on ainus inimene, kes loosimise ajal palle käitleb ning kõik loosimisele eelnenud kuulid ja seadmed desinfitseeritakse täielikult.

Poolfinaalid, mis mängitakse Wembley's, toimuvad nädalavahetusel 18. – 19. Juulil, finaalid toimub laupäeval 1. augustil Wembley's - kuus päeva pärast Premier League'i hooaja viimast päeva 26. juuli. .

Selle hooaja finaal nimetatakse ümber Heads Up FA Cupi finaaliks, et tõsta teadlikkust vaimse tervise kohta.

Manchester City alustab pärast Watfordi 6-0 peksmist Wembleyl 18. mail 2019

Kas on kordusi?

Sellel võistluse etapil kordusi ei toimu.

Kui matšid on 90 minuti möödudes tasavägised, antakse veel 30 minutit ületunde.

Võitja otsustamiseks toimub karistuslöök, kui mäng on endiselt tasemel 120 minutit.

Kes on lahkunud?

Sel hooajal astus võistlusele seitsesada kolmkümmend kuus võistkonda, mis toimub 9. augustil 2019 algaval FA Cupil koos täiendava eelvooruga.

Kaks liigasse mitte kuulunud meeskonda - Hartlepool United ja AFC Fylde - jõudsid kolmandasse ringi, samas kui viimased kuus mitte Premier League'i meeskonda eemaldati viiendast voorust.

Madalaima asetusega klubi Norwich City ja Leicester City on ainsad kaks klubi, kes on veel FA karika võitnud, samas kui Arsenal ja Manchester United on nende vahel 25 korda võitnud.

Norwich (võõrustab Man Utd, laupäev kell 17 BST)

positsioon - Premier League'is 20. koht. FA karika võitjad - 0 La viimati jõudis veerandfinaali - 1992. Mis juhtus? Norwich City jõudis poolfinaali nelja hooaja jooksul teist korda pärast Southamptoni taastumist peksmist, enne kui kaotas Hillsboroughi poolfinaalis 1-0 Sunderlandile.

Kuidas Norwich veerandfinaali jõudis
RondVastasedTulemus
Kolmas voorPreston (puudub)4-2
Neljas voorBurnley (kaugel)2-1
Viies voorTottenham (puudub)1-1 (võitis pastakatega 3-2)

Rohkem takistust kui abi? Premier League'i seitsme mänguga laua allosas Kanaaridel napib aega, et end kiirelt meistriliigasse naasmise eest päästa. Siiski naudivad nad oma 28 aasta parimat FA Cupi võistlust. Viimati kohtusid Norwich ja Manchester United võistlusel neljandas voorus 1994. aastal, kui Red Devils võitis Carrow Roadil 2-0, võites sel hooajal trofee.

FA karikas: Tottenham Hotspur 1-1 Norwich City (2-3 pastakat)

Põhistatistika: Norwich on olnud viimastes seitsmes FA Cupi kodumängus (D3 L4) võitmatu alates 4. aasta jaanuaris 1: 2012 võidust Burnley üle.

Manchester United (puudub Norwichis, laupäeval kell 17 BST)

Postitus - Premier League'is viies koht. FA karika võitjad - 12 korda. Viimati jõudis veerandfinaali - 2019. Mis juhtus? Kaitsja Victor Lindelof sai punase kaardi, samas kui Ole Gunnar Solskjaeri meeskond kaotas Molineuxi huntidele 2-1.

Kuidas Man Utd veerandfinaali jõudis
kuupäevVastasedkoht
Kolmas voorHundid (kaugel)0-0
Kolmanda ringi kordusHundid (kodus)1-0
Neljas voorTranmere Rovers (väljaspool)6-0
Viies voorDerby maakond (väljaspool)3-0

Solskjaeri jaoks esimene trofee? Ole Gunnar Solskjaer on Unitedi mängijana kaks korda võitnud FA karika, kuid kas norralane saab mänedžerina konkurentsis edu? United pole suurt trofeed võitnud alates 2017. aastast, kui nad samal hooajal Jose Mourinho käe all võitsid Liiga karika ja Europa Liiga.

FA Cupi olulisemad kohad: Derby County 0-3 Manchester United

Põhistatistika: Manchester United osalevad FA Cupi veerandfinaalis kuuendat järjestikust hooaega, ehkki nad on eelmisest viiest hooajast vaid poolfinaali jõudnud.

Sheffield United (Arsenali peremees, pühapäeval kell 13:00 BST)

positsioon - Premier League'is kaheksas koht. FA karika võitjad - 4 korda. Viimati jõudis veerandfinaali - 2014. Mis juhtus? Terad olid Ligue 1 meeskond, kui nad alistasid Charltoni 2-0, et broneerida Wembley poolfinaal Hull City vastu, mille nad kaotasid 5-3.

Kuidas Sheff Utd veerandfinaali jõudis
Kolmas voorAFC Fylde (kodu)2-1
Neljas voorMillwall (kaugel)2-0
Viies voorLugemine (väljaspool)2-1 (pärast lisaaega)

Kuulsuse tera? See on olnud terade jaoks erakorraline hooaeg pärast nende naasmist Premier League'isse, kui nad soovivad kohta Euroopas. Kas see lõpeb suure trofeega? Viimati mängisid Sheffield United ja Arsenal FA Cupil 2005. aasta märtsis viienda vooru taastumise ajal. Pärast väravateta viiki võitsid püssimehed Bramall Lane'i karistusalas 4: 2.

FA Cup: lugemine 1-2 Sheffield Unitedi kõrghetkedest

Põhistatistika: See on Bladesi boss Chris Wilderi kui FA Cupi mänedžeri 35. mäng, kuid ainult tema teine ​​mäng Premier League'i klubi vastu - Sheffield United kaotas viiendas voorus Leicester Cityle 1-0. 2018.

Arsenal (puudub Sheffield Unitedi jaoks, pühapäeval kell 13:00 BST)

positsioon - Premier League'is üheksas. FA karika võitjad - 13 korda (rekord). Viimati jõudis veerandfinaali - 2017. Mis juhtus? Võida Lincoln City mitteliiga 5-0 teel võidule, alistades finaalis Chelsea poolfinaali võidu kaudu Manchester City üle.

Kuidas jõudis Arsenal veerandfinaali
Kolmas voorLeeds United (kodu)1-0
Neljas voorBournemouth (kaugele)2-1
Viies voorPortsmouth (kaugel)2-0

Kas püssimehed saavad 14. triumfi? Ükski klubi pole FA karikat võitnud rohkem kui Arsenal. Viimane nende 13 õnnestumisest tuli 2017. aastal, kui Aaron Ramsey tabas hilinenud võidu Chelsea vastu, et teenida Arsene Wengerile seitsmes FA Cupi triumf.

FA Cup: Portsmouth 0-2 Arsenali kõrghetked

Põhistatistika: Arsenal on edenenud pärast nende viimast 13 FA karikavõistluse veerandfinaalmängu 15st.

Leicester City (tervitades Chelseat, pühapäeval kell 16 BST)

positsioon - Premier League'is kolmas. FA karika võitjad - 0 La viimati jõudis veerandfinaali - 2018. Mis juhtus? Kaotati 2-1 pärast lisaaega kodus võistluse võitnud Chelsea vastu.

Kuidas Leicester veerandfinaali jõudis
Kolmas voorWigan (maja)2-0
Neljas voorBrentford (kaugel)1-0
Viies voorBirminghami linn (kodu)1-0

Esimene FA karikafinaal 51 aastat? See on Leicesteri jaoks olnud erakordne hooaeg, isegi kui nad pole pärast mängu tagasi naasmist sel kuul veel matši võitnud. Rebastel on hea positsioon Meistrite Liigasse pääsemiseks, kui neil on kaks võitu, kui nad jõuavad esmakordselt FA karikafinaali pärast 1969. aastat, kui nad kaotasid 1: 0 Manchester Cityle.

FA Cup: Leicester City 1-0 Birmingham City tähtsündmused

Põhistatistika: Leicester City soovib FA Cupi poolfinaali jõuda esimest korda pärast 1981. – 82. Aasta kampaaniat - alates sellest ajast on nad FA Cupi veerandfinaalis kõrvaldatud.

Chelsea (Leicesteris pühapäeval kell 16:00 BST)

positsioon - Premier League'is neljas koht. FA karika võitjad - 8 korda. Viimati jõudis veerandfinaali - 2018. Mis juhtus? Võitke pärast lisaaega konkurentsi võitmiseks Leicesteri 2-1 võiduga Manchester Unitedi finaalis.

Kuidas Chelsea veerandfinaali jõudis
Kolmas voorNottinghami mets (kodu)2-0
Neljas voorHull City (kaugel)2-1
Viies voorLiverpool (kodu)2-0

Trophy Lampardile esimesel hooajal? Pärast Liverpooli viimases voorus kaotamist kujutab Chelsea ette oma võimalusi lõpetada Frank Lampardi esimene hooaeg riikliku trofeega. Chelsea on kaotanud kõigil võistlustel Leicesteri vastu viimasest 20 mängust vaid kaks (W13 D5 L2), ehkki rebase vastu on nad võitmatud neljas (D3 L1).

FA Cup: esitleti Chelsea 2-0 Liverpooli

Põhistatistika: See oli Premier League'i ajal (alates 18–1992) FA FA karikavõistluste 1993. veerandfinaal, rohkem kui ükski teine ​​meeskond. Nad on oma seitsmest viimasest mängust kuue edasi viinud, kaotades teise 2016. aastal Evertonile.

Newcastle United (võõrustab Manchester Cityt, pühapäeval kell 18 BST)

positsioon - Premier League'is 13. koht. FA karika võitjad - 6 korda. Viimati jõudis veerandfinaali - 2006. Mis juhtus? Kaotades 1-0 Chelseale, lõpetas tulemus kapten Sheareri lootused Newcastle'iga trofee võita.

Kuidas Newcastle veerandfinaali jõudis
Kolmas voorRochdale (väljaspool)1-1
Kolmanda ringi kordusRochdale (kodu)4-1
Neljas voorOxford United (kodu)0-0
Neljanda ringi korrektuurOxford United (välis)3-2 (pärast lisaaega)
Viies voorWest Brom (kaugel)3-2

Magpiesil on olnud 14 aasta parim FA karika ajalugu ning nad on võitmata kolmes nende viimasest neljast kodumängust Manchester City vastu. Paraguay ääremängija Miguel Almiron on löönud sel hooajal rohkem FA karika väravaid kui ükski teine ​​Premier League'i mängija, skoorides neli korda vaid kuue laskuga sihikule.

FA Cup: West Brom 2-3 Newcastle'i tipphetk

Põhistatistika: Newcastle United pole FAeme karikavõistluste poolfinaali jõudnud alates 2004-05 Graeme Souness.

Manchester City (puudub Newcastle'is, pühapäeval kell 18 BST)

positsioon - Premier League'is teine. FA karika võitjad - 6 korda. Viimati jõudis veerandfinaali - 2019. Mis juhtus? Tõmbas Swansea 2-0 alla ja viis skooriga kolm korda 19 minutiga - sealhulgas Sergio Aguero võitja 89. minutil - teel võidule.

Kuidas Man City veerandfinaali jõudis
Kolmas voorPort Vale (vastuvõtt)4-1
Neljas voorFulham (kodu)4-0
Viies voorSheffieldi kolmapäev (puudub)1-0

City topeltkarikas? Olles võitnud Carabao karika vahetult enne jalgpalli peatamist, on Manchester Cityl hea positsioon rahvusliku karika kahekordseks täitmiseks. Kuid kuidas saavad nad hakkama ilma viljaka värava lööja Sergio Aguerota, kes läbis põlveoperatsiooni?

FA Cup: Sheffieldi kolmapäev 0-1 Manchester City kokkuvõte

Põhistatistika: alates kaotusest Wigan Athleticule FA karikavõistluste viiendas voorus 2018. aasta veebruaris, on Manchester City võitnud oma viimased üheksa FA karikamängu koguarvuga 35-4.